جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
جهت دریافت مشاوره تلفنی در حوزه های حقوقی، تحصیلی، شغلی و خانواده، فرم مشاوره تلفنی لام تا کام را تکمیل کرده و منتظر تماس ما باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

نقشه کلمه یبلغ در زبان عربی


1
0
331

سلام ببخشید کلمه یبلغ در عربی چه نقشی دارد یا معنایش چیست مثال تقع البوابة في الجهة الغربية للقصر، ويبلغ ارتفاعها 3.60م، وعرضها 2.65م، وهي مصنوعة من جذوع النخل والأثل، ويبلغ سمك الباب 10سم، ويوجد على الباب ثلاث عوارض، يبلغ سمك الواحدة منها حوالي 25سم،

زبان شناسی دین عربی قرآن
سوال شده در Sardiya
6 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

3 جواب

0

کلمه "يبلغ" در عربی به معنی "بلغت" است که به کار می‌رود تا مقداری را بیان کند. به عنوان مثال در جمله ای که ذکر کردید، "يبلغ ارتفاعها 3.60م" به معنی "ارتفاع آن 3.60 متر است" استفاده شده است. به طور کلی، کلمه "يبلغ" در زبان عربی به کار می‌رود تا مقداری را بیان کند و مفهوم "بلغت" یعنی "رسیدن به" در زبان فارسی معادل آن است

جواب داده شده در ابوالفضل جانی پور

500 کاراکتر باقی مانده


1

کلمه "يبلغ" در عربی به معنی "بلغت" است که به کار می‌رود تا مقداری را بیان کند. به عنوان مثال در جمله ای که ذکر کردید، "يبلغ ارتفاعها 3.60م" به معنی "ارتفاع آن 3.60 متر است" استفاده شده است. به طور کلی، کلمه "يبلغ" در زبان عربی به کار می‌رود تا مقداری را بیان کند و مفهوم "بلغت" یعنی "رسیدن به" در زبان فارسی معادل آن است

جواب داده شده در کاوه ترکمن زاده

500 کاراکتر باقی مانده


1

با سلام و درود

1. کلمه ی (یَبلُغُ ) از نظر تحلیل صرفی، در زبان عربی، دارنده ی ویژگی های زیر است:

فعل مضارع، للغایب، ضمیره هُوَ ، مفرد مذکر، ثلاثی مجرد مِن ماده ب ل غ ، مبنی للمعلوم، مُعرب.

2. نقش نحوی کلمه ی (یَبلُغُ ) در جمله ی عربی مذکور، در سه جایگاهی که ذکر شده:

فعل است و فاعل آن، در جایگاه اول، " ارتفاعُ " است و در جایگاه دوم و سوم ، "سَمْکُ " است.

3. ترجمه‌ی کلمه ی (یَبلُغُ ) به فارسی، " می رسد" است.

4. ترجمه ی فارسی تمام این عبارت، چنین است:

دروازه در جهت غربی قصر واقع می شود. و ارتفاع آن، به ۳۰۶۰ م ، و عرضش به ۲۰۶۵م می رسد. و آن، از تنه های درخت خرما و درخت گز ساخته شده است. و سقف درب، به ۱۰ سم می رسد. و بر درب طاق یافت می شود. و سقف یکی از آنها به حوالی ۲۵ سم می رسد.

موفق باشید......

جواب داده شده در فاطمه شفی زاده <m>★</m>
4904 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری


کپی