جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
درگذشت تلخ و جانسوز مهسا امینی را به تمام مردم ایران تسلیت عرض میکنیم؛ امید داریم که من بعد شاهد این قسم وقایع تلخ و ناگوار در کشور عزیزمان ایران نباشیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

آیا کلمه انگلیسی وجود داره که معنی «خوابیدن با کسی بدون سکس داشتن» را بدهد؟


0
0
1674

در زبان انگلیسی، اغلب وقتی از جمله sleeping with someone استفاده میشه به معنی «سکس داشتن» (having sex.) با همون فرد در نظر گفته میشه. آیا معادلی برای این مفهوم وجود داره که معنی صرف خوابیدن در کنار کسی یا با کسی رو بده؟

مثلا اگه بخوایم بگیم:

من دیروز از صبح تا دیر وقت با دوستم وقت گذراندم و حتی شب را هم باهم (پیش هم) خوابیدیم.

توی جمله بالا منظورم از خوابیدن سکس داشتن نیست و اگه بخوام انگلیسیش رو بگم اینطوری می گم:

I've spent my time from morning til the night and even slept with my friend yesterday.

همونطور که میدونید slept حالت گذشته فعل sleep هستش که چون داریم راجع به دیروز صحبت می کنیم به این شکل نوشته شده. سوال من اینه که وقتی یک انگلیسی زبان اون جمله رو می خونه برداشتی که از «خوابیدن با دوستم» (slept with my friend) میکنه، سکس داشتن هست.

خب آیا یک کلمه یا واژه ی جایگزینی وجود داره در زبان انگلیسی که فقط معنی خوابیدن با کسی بدون داشتن سکس رو بده؟ میخوام صرف خوابیدن رو بگم در زبان انگلیسی چطور باید بگم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

زبان شناسی انگلیسی واژگان
سوال شده در سروش قادری نسب
756 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

1

در زبان انگلیسی، وقتی کلمه sleep را همراه با in the bed بکار ببریم، معنی خوابیدن صرف (بدون سکس داشتن) را میدهد. عبارت دقیق به این شکل استفاده می شود:

to sleep(/be) in the bed with

نکته: دقت کنید که in the bed دقیقا باید بکار برود و با in bed متفاوت است.

پس اگه بخوام مثال بزنم، به این شکل میشه:

I was in bed with him (خوابیدن و سکس داشتن) I was in the bed with him (صرفا خوابیدن بدون سکس داشتن و یا حتی عشق بازی کردن)

پس دقت کنید که در چیزی که من بالا گفتم مهم این است که از the استفاده شود.

جواب داده شده در هانیه پورزنگنه
988 امتیاز


آها که اینطور خیلی جالبه که حرف the اینقدر مفهوم و منظور رو تغییر میده. مرسی ــ سروش قادری نسب در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک