جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

چرا از نظر اسلام , سگ , نجسِ مطلق است?


2
0
147

امروزه بنابر دلایل مختلفی، برخی از خانواده ها تمایل به پرورش سگ ، در محیط زندگی خود دارند. و گاها سگ را به جای فرزند پروری، پرورش می دهند.

و بر این عقیده هستند که:

جهت مصونیت از آلودگی های احتمالی سگ، او را واکسینه می کنند و یا مرتب شست و شو می دهند.

آیا این نوع تنظیف، می تواند موجب پاکی سگ گردد، و آن را از نجاست پاک گرداند?

علمی دین
سوال شده در فاطمه شفی زاده <m>★</m>
4193 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

5

مسلما دین مبین اسلام، هر حکمِ حرام یا واجبی را که صادر نموده، صرفا در راستای سعادت و سلامت انسان بوده است.

پس اگر اسلام تاکید بر نجاست قطعی سگ می کند،قطعا ارتباط با این حیوان، مضراتی برای سلامتی بشر دارد.

که امروزه علم، یکی از دلایل این امر را , چنین ثابت نموده است:

به طور طبیعی، در روده ی سگها، از هر نوع و نژادی که باشند، کرم ۴ میلی متری، به نام تینا ایکینوسکوس، وجود دارد. که با هربار مدفوع سگ، تخم های زیادی از این کرم، همراه مدفوعش، از بدن او خارج می گردد. و به اطراف مقعدش می چسبند و سگ، با زبانش، این تخم ها را به سایر اندام های بدنش انتشار می دهد و تمام وجودش را آلوده می سازد.

حال آنکه، اگر هریک از این تخم ها به معده ی انسان وارد شوند، مرض های گوناگونی را برای انسان، ایجاد می کنند. و حتی منجر به مرگ او می شوند.

لازم به ذکر است که این آلودگی از طریق عرق سگ، یا تماس سگ با دیگران، نیز خیلی سریع به آنها انتقال می یابد.

پس:

بنابر قاعده ی (دفع خطر احتمالی لازم است)، هر انسان عاقلی، جهت حفظ سلامت خود و دیگران ، به این حکم حرمت نگهداری سگ در اسلام، توجه و عمل می کند.

جواب داده شده در فاطمه شفی زاده <m>★</m>
4193 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

با سلام هر انسان عاقلی می‌تواند با استفاده از قرص‌های ضد انگل برای سگ خود را در برابر این انگل‌ها ایمن سازد. هیچ دلیل عقلی برای این حکم اسلام (مانند بسیاری از احکام) وجود ندارد. هزار سال پیش چه میدانستند انگل چیست!؟ در تخم مرغی که مصرف می‌کنید ممکن است باکتری سالمونلا وجود داشته باشد. چرا تخم مرغ را نجس نمی‌دانید؟ در بدن گاو ممکن است ده‌ها نوع انگل باشد، چرا آن‌ها نجس نیستند؟

جواب داده شده در ناشناس
N امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک