جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

معنی pickup line چی میشه به فارسی؟


2
2
2604

دوستان یک عبارته که شاید اصطلاحه با عنوان pick up line که توی محتوا های مربوط به رابطه های دوست دختر یا پسری در متون انگلیسی زیاد استفاده میشه.

من هرچی سرچ میکنم ترجمه هایی مثل «انتخاب خط» و از این جور تعاریف رو براش پیدا میکنم. کسی میدونه معنی واقعی این عبارت چی میشه؟ مثلا توی یکی از سریال هایی که دیدم، یک پسر این جمله رو گفت:

Do you like raisins? What would you think about a date?

و بعد دختره گفت I didn't like your pickup line. الان این یعنی چی دقیقا؟

زبان شناسی انگلیسی ترجمه
سوال شده در محبوب فاضلی نژاد

500 کاراکتر باقی مانده

5 جواب

5

سلام

عبارت pickup line یعنی جمله‌ای که شما به یه دختر که تازه باهاش آشنا شدین میگین که به رفتن سر قرار دعوتش کنین. براش معادل درستی توی فارسی نداریم چون خیلی با فرهنگ ما سازگار نیست. این جملات معمولا جملاتی هوشمندانه، بامزه و دارای معنی دوپهلو هستن. شاید معادل «جمله مخ‌زنی» رو بشه براش پیشنهاد داد.

در مورد مثالی که زدین، باید به این نکته توجه کنین که date هم معنی «خرما» میده و هم «قرار». اینجا گوینده با این دو معنی یه بازی هوشمندانه کرده:

کشمش دوس داری؟ نظرت درباره خرما/قرار چیه؟

شنونده هم پاسخ داده که:

از جمله مخ‌زنیت خوشم نیومد.

جواب داده شده در سعید شکوهیان
1604 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


-1

سلام دوست عزیز معادل بهتر تر اون خودشیرینی کردن میشه یا مثلا ادبیاتی رو اگه بگیم میشه خوش زبونی برای هر فرد

جواب داده شده در مهدی ایرانپور
1 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


3

دیکشنری Merriam-Webster اصطلاح Pickup line رو اینطوری تعریف میکنه:

a prepared remark used by a person to start a conversation with a stranger they are interested in having a romantic relationship with

مخ‌زنی یا لاس‌زدن تقریبا معادل این اصطلاح هست.

جواب داده شده در جواد حقیقی
31 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

wergvwer gwergfvew rgfv erwgfvrweg erw

جواب داده شده در ایمان رحمانی
312 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

pickup line عبارتی هست که پسرها برای جلب توجه خانم ها میگن. به طور خودمونی همون جمله ای هست که برای مخ زدن یک دختر استفاده میشه. پس استفاده اصلیش هم در همین رابطه یعنی تلاش پسر برای جلب توجه دختر هست.

جواب داده شده در Sina Abdollahi
7207 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری