جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
درگذشت تلخ و جانسوز مهسا امینی را به تمام مردم ایران تسلیت عرض میکنیم؛ امید داریم که من بعد شاهد این قسم وقایع تلخ و ناگوار در کشور عزیزمان ایران نباشیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

اصطلاح «مار از پونه بدش میاد جلو خونش سبز میشه» به انگلیسی چی میشه ؟


1
0
3259

دوستان کسی می دونه معادل اصطلاح فارسی

مار از پونه بدش میاد جلو خونش سبز میشه

به زبان انگلیسی چی میشه؟ مرسی

زبان شناسی انگلیسی
ویرایش شده در 4 سال قبل
سوال شده در سعید غلامی
852 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

3

بطور کلی فکر می کنم این جمله رو میشه به عنوان شبیه ترین اصطلاح انگلیسی برای اصطلاح فارسی «مار از پونه بدش میاد جلو خونش سبز میشه»:

Turn up like a bad penny

از طرفی توی محاوره عامیانشون هم یک همچین جمله ای دارن که تقریبا میشه گفت همون معنی اون اصطلاح رو میده:

the more you hate someone , the more you run into him/her

و در آخر به صورت کاملا اصطلاحی و (idiomatic) اینو اصطلاح رو میگن:

A bad penny turns up everywhere

که اینا همه همون معنی اصطلاح «مار از پونه بدش میاد جلو خونش سبز میشه» رو میده به شکلی. اینم یک عکس که شاید با دیدنش بیشتر توی ذهنتون بمونه این اصطلاح:

مار از پونه بدش میاد جلو خونش سبز میشه

جواب داده شده در هانیه پورزنگنه
988 امتیاز

1
خیلی ممنون واسه گفتن سه تا حالت مختلفش عکسه ها خخخخخییییلی باحاله ــ سعید غلامی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


1

من فکر نمی کنم دقیقا همچین چیزی که شما می خوای یعنی اصطلاح «مار از پونه بدش میاد جلو خونش سبز میشه» در زبان انگلیسی معادلی براش وجود داشته باشه. ولی من اگه باشم با یک همچین جمله ای منظورمو به خوبی میرسونم:

Be careful what you wish for, you might just get it.

البته اینم بگم که جمله زیر هم تا حد زیادی منظور همین اطلاح رو می رسونه که توی زبان انگلیسی هم رایجه. من خودم توی یه فیلم شنیدم که از این جمله استفاده کردن ولی خب شاید بعضی از انگلیسی زبان ها هم ندونن یعنی چی:

A bad penny turns up everywhere
جواب داده شده در سروش قادری نسب
756 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک