جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
درگذشت تلخ و جانسوز مهسا امینی را به تمام مردم ایران تسلیت عرض میکنیم؛ امید داریم که من بعد شاهد این قسم وقایع تلخ و ناگوار در کشور عزیزمان ایران نباشیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

معنی کلمه «finesse away» در زبان انگلیسی


0
0
853

من داشتم این جمله رو می خوندم:

[...] that we are building utopias in our virtualities that will finesse away the imperfections of human character.

هر چقدر سعی می کنم معنی finesse away رو به عنوان یک فعل (phrasal verb) بفهمم چیزی به ذهنم نمیرسه. کسی می دونه معنیش چی ترجمه میشه دقیقا؟

هرچند finesse away رو توی چند جمله دیگه هم پیدا کردم:

Weak private investment means weak growth and bleak long-term employment prospects. There is no way to finesse away that fact. However, I think we can say with confidence that our awareness is rooted in the physical brain. This is where our conciousness exists, and I don't think we will ever be able to finesse away this fundamental dependency. However, rather than attempt to finesse away the concept of race, we should simply ask: in civic life, how much significance ought we to attach to racial difference? The dreaded alternative minimum tax, which was created to ensure that upper-income Americans would not be able to finesse away their tax obligations altogether, would be eliminated under the proposal. Together the EDGE architecture and its compiler finesse away much of the register renaming, CAMs, and complexity Let’s finesse away for the moment, exactly what “meanness” means. Follow up with McKee’s 37 Fast Polish to refine the finish, then finesse away any remaining blemishes and add the warm glow of carnauba with McKee’s 37 Jeweling Wax.

توی جملات بالا من 3 معنی می تونم برای کلمه finess away بگم:

  • یه چیزی نزدیک به «جلوگیری کردن»
  • نادیده گرفتن
  • ماهرانه حذف کردن

حالا سوال من اینه توی جمله اول من، finesse away کدوم یک از اون معانیه؟ و یا اینکه چه معنی دیگه ای داره؟

زبان شناسی انگلیسی
سوال شده در هانیه پورزنگنه
988 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

1

از نظر من بهترین معنی که میشه برای finesse away گفت اینه :

to avoid; circumvent.

یا به عبارتی به فارسیشو اگه بخوام بگم که توی مثال هایی که گفتی میتونی ازش استفاده کنی اینا خوبن:

  • دور زدن
  • راه در رو پیدا کردن
  • ایده ای برای جلوگیری از وقوع یک چیزی
جواب داده شده در سعید مرادی
1848 امتیاز

1
درست به نظر می رسه ممنونم ــ هانیه پورزنگنه در 4 سال قبل
1
@هانیه.پورزنگنه خواهش می کنم خوشحالم که مفید واقع شده جوابم ــ سعید مرادی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک